Łagodny przerost prostaty

Prostaceum 30 pudelko wizualizacjaLeczenie przerostu prostaty

Coraz więcej mężczyzn w wieku średnim i podeszłym zgłasza swojemu lekarzowi problem z oddawaniem moczu, konieczność częstszego korzystania z toalety oraz przykre dolegliwości związane z tymi wizytami. Najczęstszą przyczyną tych objawów jest łagodny przerost gruczołu krokowego, który pojawia się wraz z procesami starzenia u mężczyzn.

Jedynym rozwiązaniem dla setek mężczyzn zgłaszających się do gabinetów urologicznych pozostaje odpowiednio wcześnie rozpoczęta profilaktyka , która opóźnia narastanie przykrych symptomów, Istotą leczenia przerostu gruczołu krokowego jest przywrócenie naturalnego napięcia mięśni gładkich pęcherza moczowego, zredukowanie ucisku, jaki wywiera przerośnięty stercz oraz udrożnienie cewki moczowej pacjenta, na tyle by zapewniło to swobodny przepływ moczu. Mięśnie gładkie wyposażone są w specyficzne receptory alfa 1, których pobudzenie powoduje skurcz włókien mięśniowych i objawy ich napięcia.

Zablokowanie tych receptorów substancjami dostarczonymi z zewnątrz w postaci preparatów leczniczych umożliwia rozluźnienie mięśniówki i złagodzenia zazwyczaj towarzyszącego oporu. Szczególnie duże nagromadzenie receptorów w szyi pęcherza moczowego oraz w torebce otaczającej gruczoł krokowy stworzyło medycynie doskonałą okazję do wykorzystania ich w procesie leczenia chorób prostaty. Przykładowymi substancjami leczniczymi z grupy blokerów receptorów alfa 1 są: doksazosyna, tamsulosyna oraz alfuzosyna.

Łagodny przerost stercza to także wynik zaburzenia subtelnych mechanizmów przemian hormonalnych, jakie zachodzą codziennie w męskim organizmie. Mając na względzie te zaburzenia opracowano drugą strategię terapeutyczną leczenia chorób prostaty- ingerencję w procesy hormonalne doprowadzające do niekontrolowanego przerostu gruczołu krokowego. Przykładem substancji działającej w oparciu o ten mechanizm jest finasteryd. Jest to także jedyny lek, który faktycznie zmniejsza objętość gruczołu i zmniejsza ryzyko zatrzymania moczu oraz komplikacji nefrologicznych.

W terapii łagodnego przerostu prostaty znajdują zastosowanie nie tylko leki wydawane z przepisu lekarza. Leczenie zaleca się uzupełniać łagodnie działającymi substancjami roślinnymi, które tonują pracę gruczołu i wspomagają jego naturalne funkcjonowanie. Dodatkową zaletą preparatów roślinnych jest znacząco mniejszy odsetek działań niepożądanych w stosunku do leków tradycyjnych.

Aby utrzymać prawidłową pracę stercza warto korzystać z dobrodziejstw substancji naturalnych zawartych w wyciągach roślin naszego klimatu, jak pokrzywa, wierzbownica, pestki dyni, a także surowców egzotycznych jak palma sabalowa. Preparaty takie jak popularny suplement diety Prostaceum stanowią cenne uzupełnienie farmakoterapii i mogą być z powodzeniem stosowane łącznie z podstawowym leczeniem. Zażywając suplementy roślinne musimy jednak pamiętać o dłuższym okresie stosowania preparatu oraz kontynuacji terapii po wystąpieniu pierwszych zadowalających wyników, tak aby podtrzymać osiągnięte już efekty.

http://prostaceum.pl

Top