Masaż prostaty

Prostata to gruczoł odpowiadający między innymi za produkowanie nasienia i substancji odżywczych, które wpływają na żywotność znajdujących się w nim plemników, jest również odpowiedzialny za erekcję. Niezwykle istotnym elementem mającym wpływ na właściwe funkcjonowanie gruczołu krokowego jest masaż prostaty, który jeśli jest odpowiednio wykonany przyczynia się do poprawy jej aktywności i zapobiega różnorodnym schorzeniom.

Masaż prostaty może być nie tylko ciekawym urozmaiceniem życia erotycznego, ale ma on również uzasadnienie medyczne bowiem przyczynia się do usuwania nadmiernej ilości płynów u mężczyzny, który cierpi na przerost gruczołu krokowego. W tym drugim przypadku może być wykonywany przez lekarza, bądź też masażystę. Niemniej jednak masaż taki może być wykonywany dla przyjemności i sprawić, że będzie to całkowicie nowy sposób na osiąganie orgazmu przez mężczyznę. Z tego powodu prostatę określa się często mianem męskiego punktu G, którego masaż może przynieść wielką przyjemność seksualną.

Jeśli kobieta, chce w ten sposób sprawić przyjemność swojemu ukochanemu powinna zaznajomić się z kilkoma zasadami dotyczącymi masażu. Pierwszą najważniejszą sprawą, w związku z tym, że jest to obszar szczególnie wrażliwy, przed wykonaniem masażu prostaty, należy obciąć paznokcie aby uniknąć możliwych urazów. Przed wykonaniem masażu mężczyzna powninien oddać mocz i wypróżnić się – ułatwi to jego przeprowadzenie. Znacznie prościej będzie go też wykonać, gdy na dłonie założymy rękawiczki, a palce pokryjemy lubrykantem na bazie wody. Podczas wykonywania masażu prostaty po raz pierwszy, mężczyzna powinien ułożyć się na brzuchu, twarzą do dołu, natomiast w późniejszym czasie partnerzy mogą próbować inne pozycje, w których masaż będzie najbardziej przyjemny dla mężczyzny. Można także użyć do tego celu specjalnego stymulatora do masażu prostaty, będzie to sporym ułatwieniem i zwiększeniem przyjemności.

Masaż prostaty może doprowadzić do różnych reakcji:

  • mogą pojawić się skłonności do oddawania moczu,
  • może dojść do podniecenia,
  • może zostać uwolniony płyn z narządów partnera
  • może doprowadzić do orgazmu.

Jak prawidłowo wykonać masaż prostaty:

  • przed wykonaniem masażu, musisz znaleźć prostatę palcem. Przesuwaj palec wzdłuż ściany odbytu, aż do momentu, gdy poczujesz okrągły gruczoł. Jest on elastyczny więc wydawać się może, że zanurzasz w nim palec.
  • masaż wykonuj skrzywionym palcem – podobnie ułożonym jak gdybyś pokazywała “chodź tutaj” z tą różnicą, że palec ma być skierowany w dół.
  • masaż prostaty możesz wykonać zataczając kółka lub ruszając palcem z jednego boku na drugi.
  • masaż prostaty powinien być wykonywany bardzo delikatnie
  • pytaj swojego mężczyznę o jego odczucia

 Z medycznego punktu widzenia, podczas masażu prostaty zalegająca wydzielina jest wydalana przez cewkę. Powoduje to zmniejszenie ucisku i powrót do normalnej sytuacji miejscowej. Urolog może zalecić wykonywanie regularnego masażu prostaty by przeciwdziałać obrzmieniom i stanom zalegania wydzieliny.

Tags: , , ,Jeżeli masz jakiekolwiek przymyślenia na ten temat i chcesz napisać komentarz - użyj poniższego formularza

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top